Fontána před Národním muzeem prošla očistou

26. 4. 2012 | Ve druhé polovině dubna prošla impozantní fontána před Národním muzeem pravidelnou údržbou. Odborníci mimo jiné konzervovali stav mramorových a pískovcových prvků kašny.

Prohlédněte si originální kresby k románům Karla Maye

19. 4. 2012 | Originály mnohých kreseb k mayovkám uchovává ve svých sbírkách Knihovna Národního muzea. Pracovníci muzea vybrané snímky z této více než sto let staré kolekce zveřejnili na portálu eSbírky.

Národní muzeum pod rukama horolezců a restaurátorů

18. 4. 2012 | Historická budova Národního muzea je v katastrofálním stavu. Horolezcům a restaurátorům, kteří v rámci rekonstrukce bedlivě sledují její stav, se doslova rozpadá pod rukama.

Pochlubte se vlastní kraslicí a vyhrajte v naší soutěži!

16. 4. 2012 | Pochlubte se vlastní kraslicí a vyhrajte v naší soutěži! Klání probíhá do pátku 20. dubna 2012. Soutěžíme o vstupenky do Národního muzea a zajímavé publikace.

Unikátní expozice přibližuje práci nejen staroegyptských mistrů

13. 4. 2012 | Expozice Umění Starého světa, kterou připravila Národní galerie v Praze spolu s Národním muzeem, je jen stěží vyčerpatelnou studnicí krásných a unikátních předmětů. Některé z nich si můžete prohlédnou v naší obrazové reportáži.

Egyptolog Pavel Onderka: Ve Wad Ben Naga je práce na desetiletí

12. 4. 2012 | Egyptolog Pavel Onderka odpovídal ve čtvrtečním online rozhovoru se čtenáři serveru Muzeum3000 na otázky spojené s archeologickým průzkumem v lokalitě Wad Ben Naga v Súdánu. Archeologové zde mají podle něj práci na několik desetiletí.

Prohlédněte si rukopis Dvořákovy slavné 9. symfonie

5. 4. 2012 | České muzeum hudby prodloužilo z důvodu velkého zájmu výstavu, která je věnována životu a dílu Antonína Dvořáka. Návštěvníci si mohou prohlédnout i unikátní rukopis Dvořákovy slavné 9. symfonie.

Česká muzea a galerie můžete navštívit i z pohodlí domova

3. 4. 2012 | Národní muzeum neustále rozvíjí unikátní on-line prezentaci muzejních a galerijních sbírek. Na www.esbirky.cz už dnes návštěvníci naleznou fotografie více než 10 000 předmětů.

Co ukrývají tajuplné bedny? Otevřou se až v roce 2101

2. 4. 2012 | V depozitářích Národního muzea jsou více než sto let uloženy dřevěné bedny s tajuplným obsahem. Jde o památky po šlechtici Bohuslavu Jirušovi, které bude možné otevřít až v roce 2101.

Trojboké housle aneb vybíráme z unikátních hudebních nástrojů

21. 3. 2012 | České muzeum hudby je hotovou pokladnicí jedinečných nástrojů, které potěší nejen znalce. Nachází se zde také výběr unikátů, které vytvořil český všeuměl Jaroslav Machát.