Americký národní poklad přilákal davy

15. 3. 2012 | Nejdražší zlatá mince světa opustila za přísných bezpečnostních podmínek Novou budovu Národního muzea. V rámci evropského turné nyní putuje do Varšavy.

Nejdražší zlatá mince světa zavítala do Národního muzea

13. 3. 2012 | Legendární Double Eagle z roku 1933 na dva dny zakotvil v Nové budově Národního muzea. O výstavu, která byla zcela zdarma, panoval u laické i odborné veřejnsoti velký zájem.

Kam s tělem Gottwalda? Řešení nabídl až Vítkov

9. 3. 2012 | Po roce 1948 byl Národní památník na Vítkově používán k propagaci komunistického režimu. Spočinulo zde tělo Klementa Gottwalda. Místnost, kde se vědci starali o nabalzamovaného Gottwalda, mohou návštěvníci od února shlédnout ve stálé expozici Laboratoř moci.

Gottwalda balzamovali Sověti. Českoslovenští vědci o tělo jen pečovali

6. 3. 2012 | Život a smrt československého komunistického politika Klementa Gottwalda je zahalena rouškou tajemna. Neví se přesně, kde se narodil, pochybnosti dodnes panují také o kvalitě mumifikace Gottwaldova těla. Podzemní prostory, ve kterých se vědci starali o nabalzamovaného Gottwalda, si mohou návštěvníci od února prohlédnout ve stálé expozici Laboratoř moci.

Češi objevili ztracený chrám. Ležel pod súdánskými písky

3. 2. 2012 | Archeologové Národního muzea mají za sebou už třetí výkopovou sezónu v lokalitě Wad Ben Naga v Súdánu. Nyní po více než 150 letech znovuobjevili ztracený chrám Tyfonium.