Žižkováci vzpomínají

29. 8. 2012 | Pojďte s námi vzpomínat. Pomozte nám zachytit vzpomínky na časy dávné i nedávné. Připojte se k projektu Národního muzea!

logo projektu

Nezáleží na tom, zda jste se na Žižkově narodili, přistěhovali se tam, nebo jen projíždíte kolem. Podělte se s námi o to, co se Vám vybaví, když se řekne Žižkov nebo Vítkov...

Národní muzeum za podpory MČ Praha 3 připravilo projekt Žižkováci vzpomínají - vzpomínej.nm.cz. Jedná se o cyklus setkání s pamětníky, kdy vyprávění sleduje každodenní život obyvatel Žižkova v kritické době a reflektuje vybraná období Národního památníku na Vítkově z pohledu (ne)obyčejných lidí.

Pojďme si povídat o tom, jak se žilo na Žižkově (ne) jen ve 20. století. Jak se Žižkov změnil? Jací lidé zde žili a jací lidé zde žijí dnes? Jak je to s jednou z největších jezdeckých soch na světě? Proč stojí Památník na Vítkově a co se dělo s tělem prvního dělnického prezidenta po jeho smrti?

Čekají na Vás zajímavé přednášky, divadelní představení, koncert populárního žižkovského orchestru, výstava a hlavně Vaše vzpomínky.

Více informací najdete na stránkách http://vzpominej.nm.cz/

 

(dan)