Výstava vypráví dávné příběhy z Číny

23.10.2015 | Na výstavě Říše středu se návštěvník seznámí s Čínou 3. - 17. století prostřednictvím zajímavých exponátů a jejich poutavých příběhů. Jeden z nich si můžete poslechnout v našem videu.

Příběhy ze svitků ovšem nejsou jediné, se kterými se návštěvník na výstavě setká. Nejen pro děti byly vymyšleny postavy tří průvodců, kteří svým vyprávěním ilustrují jednotlivé části výstavy.

První postavou je mladý mnich z dynastie Tchang, který putuje do Indie po Hedvábné stezce, aby se seznámil s buddhismem. Druhým průvodcem je mongolská dívka Borte, přijíždějící se svojí rodinou do Číny, kde poznává zdejší život, který se tolik liší od jejího původního. Poslední postavou je čínský mladík žijící v malebném jihočínském městě v honosném domě s krásnou zahradou kterému se nechce se po vzoru svého otce stát vysokým úředníkem, protože by se rád věnoval psaní módních románů.

Každý průvodce má svůj list, ve kterém popisuje svůj život, a ke slovu se dostane i na rozšířených panelech, kde vždy zmiňuje nějakou dodatečnou zajímavou informaci.

Obrázek. Tři průvodci k výstavě Říše středu. Zdroj: Národní muzeum

(EK)

Výstavy