Výstava Smrtelné slasti ukáže, jak lehké je podlehnout

19.03.2015 | Toxikomanie, prostituce, sexualita včetně jejích deviantních podob a jejich dopad na lidský život. To jsou témata, která poodhalí výstava Smrtelné slasti z výstavního cyklu SMRT.

Výstava Smrtelné slasti z výstavního cyklu SMRT se návštěvníkům otevírá od 20. března do 21. června 2015. Pravděpodobně poprvé v historii Národního muzea se návštěva výstavy nedoporučuje osobám mladším osmnácti let. Komisař výstavy Martin Sekera k tomu říká: "Tato výstava není vhodná pro děti, protože na ní v některých místech ukazujeme brutální sexuální aktivity nebo násilné počítačové hry".

Výstava Smrtelné slasti, jež výmluvně nese označení 18+, vymezuje prostor k úvahám o rozporuplnosti našeho chování ve světě uměle vyvolávaných psychických a fyzických zážitků. Pozornost návštěvníků jistě upoutá dýmka generála Windischgrätze, historické pornografické ilustrace, ale také šokující ukázky krajních následků závislostí, například plíce postižené rakovinou nebo játra alkoholika.

18+ Národní muzeum upozorňuje, že návštěva výstavy Smrtelné slasti je nevhodná pro osoby mladší 18 let. Výstava obsahuje prvky, které by mohly ovlivňovat citový a mravní vývoj této věkové kategorie. Umožnění vstupu těmto osobám je na zvážení rodičů, zákonných zástupců a pedagogického doprovodu.

Historické plakáty propagující cigarety (foto: Národní muzeum)

 

 

(dan)


Diskuse

Poděkování Jitka Františková pátek 14. srpna 2015 16:38