Výstava o českých hradech a zámcích v Kuala Lumpur

01.03.2016 | Národní muzeum ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Kuala Lumpur, Národním památkovým ústavem a za podpory Ministerstva kultury České republiky otevřelo 29. února v Malajsii výstavu s názvem České hrady a zámky.

pohled do výstavy - foto

Výstavu zahájili přední zástupci Ministerstva turismu a kultury Malajsie, představitelé kulturního života a diplomaté. Jedná se o unikátní projekt, kterým Národní muzeum seznamuje nejenom s českou historií, ale také prezentuje Českou republiku jako zajímavou turistickou destinaci. Výstava byla v minulosti představena již v Indii, Bhútánu, Nepálu a Afghánistánu. Návštěvníci Národního muzea Malajsie se mohou seznámit s krásami naší země do 31. března 2016 a po Malajsii bude výstava putovat do dalších muzeí Jihovýchodní Asie.

fotografie

Obrazová výstava ukazuje výběr těch nejzajímavějších hradů a zámků Čech a Moravy. Kritériem pro jejich výběr byl historický význam a architektonická a umělecká hodnota objektů. Návštěvníci si mohou prohlédnout zámky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO (Pražský hrad, Český Krumlov, Kutná Hora, Kroměříž, Lednicko-valtický areál, Telč), ale i další významné české hrady a zámky (Karlštejn, Křivoklát, Hluboká nad Vltavou, Bezděz, Trosky a další).

Kromě tištěných reprodukcí se návštěvníci mohou seznámit s českými lokalitami i prostřednictvím digitalizovaných 3D modelů či zhlédnutím dokumentu Deset století architektury. Národní muzeum chce uvedením výstavy v Kuala Lumpur přispět v Malajsii ke zvýšení povědomí o českých památkách, které jsou významnou částí historického a kulturního dědictví naší země a představují Českou republiku jako lákavou turistickou destinaci. Výsledkem vzájemné spolupráce mezi oběma zeměmi bude v roce 2017 výstava v Náprstkově muzeu, která návštěvníkům v rámci výstavního projektu Okno do světa ukáže skvosty ze sbírek Národního muzea Malajsie.


 

Kam dál:

Národní muzeum uzavřelo Memorandum o porozumění

České sklo se představuje v Jižní Koreji

 

 

(per)

Výstavy