Online rozhovor za: 1 d 2 h 1 min - ve čtvrtek 4. září od 11.00 do 12.00 s ředitelem Historického muzea Národního muzea Markem Junkem, Téma: Národní muzeum přebírá sbírky Muzea dělnického hnutí - položit otázku dopředu

Výstava Kouzelné hrací strojky odstartuje cyklus Monarchie

28.6.2012 | Národní muzeum otevírá unikátní výstavu Kouzelné hrací strojky v Českém muzeu hudby, první výstavu z cyklu Monarchie.

Na výstavě uvidíte a uslyšíte, jak si naši předkové poradili, když ještě neexistovaly gramofony, walkmany ani iPody.

Zvonkové hry, flašinety, orchestriony, pianoly, nebo i první hudební roboty, které hrávaly našim prababičkám i císařpánovi, mohou zrakem i sluchem obdivovat také dnešní návštěvníci v Českém muzeu hudby od 29. června 2012 do 28. ledna 2013.

Našim čtenářům nabízíme ochutnávku přímo z výstavy:

Další videa:

Podívejte se i na strojek, z jehož útrob se line česká státní hymna

Více informací o výstavě se dozvíte na www.nm.cz

(adr)

Facebook Twitter RSS